2008 2008

2008.02.09 tatry czerwone wierchy artur hajzer himalaista przysypany przez lawine gory, zima, lawina, himalaista, topr, ratownik, ratownicy, helikopter, snieg gazeta krakowska (© Fot. Artur Hajzer I Topr)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Tatrach w czwartkowe popołudnie miały miejsce dwa wypadki. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wyruszyło po dwóch turystów. Według Radia RMF jednego turysty pomimo godzinnej reanimacji nie udało się uratować, życie drugiego nie jest zagrożone.

W obu wypadkach turyści spadli z dużej wysokości. Jeden miał miejsce w rejonie Kopy Kondrackiej, drugi wydarzył się przy Przełęczy Kondrackiej.

W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki. "Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne, wszystkie szlaki są twarde i oblodzone. W niższych partiach, w miejscach nasłonecznionych, w godzinach południowych śnieg robi się mokry i grząski. W części reglowej, zwłaszcza w godzinach porannych, znaczne odcinki szlaków, szczególnie na stromych podejściach, są tak oblodzone, ze ich przejście bez użycia raczków jest wręcz niemożliwe i niebezpieczne. Do takich szlaków należą mi. skróty do Morskiego Oka, podejście pod Siklawicę, szlak na Nosal. Powyżej górnej granicy lasu część szlaków może być nieprzetarta, a na graniach śnieg jest wywiany do lodu." - czytamy w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!