Awanse na wyższe stopnie otrzymało 124 policjantów

Awanse na wyższe stopnie otrzymało 124 policjantów (© Józef Słowik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

124 policjantów stanęło w czwartek w wielkim skwarze na placu przed Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu, aby odebrać nominacje na wyższe stopnie. Okazją było Święto Policji, które obchodzone było w Nowym Targu z udziałem insp. Andrzeja Szczałby, zastępcy komendanta wojewódzkiego policji.

Dwie nominacje przyznano w korpusie oficerskim, 49 - w podoficerskim, 62 - w aspiranckim i 11 w korpusie posterunkowych.

W trakcie uroczystości pięciu policjantów z Nowego Targu otrzymało medale ,,Za Zasługi dla Pożarnictwa", przyznane im przez Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Małopolsce. Złotym medalem został uhonorowany Roman Kościelniak, srebrnym Tomasz Rajca i były komendant powiatowy Mariusz Wacław. Brązowe odznaczenia otrzymali Dariusz Bańka i Katarzyna Siaśkiewicz.

Z okazji policyjnego święta wyróżnienia i podziękowania od Marka Fryźlewicza, burmistrza Nowego Targu i Józefa Trzcińskiego, wiceprzewodniczącego rady miasta otrzymało troje stróżów prawa. Asp. szt. Renata Ossowska, sierż. Sabina Iskrzycka i mł. asp. Krzysztof Podgórny zostali docenieni za dobrą współpracę z samorządem Nowego Targu.

Policjanci postanowili nagrodzić również osoby, które pomagają im w ich pracy. Krzysztof Faber, starosta nowotarski odebrał srebrny medal ,,Za Zasługi dla Policji", przyznany mu przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Z kolei Mariusz Zaród, naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR, dostał medal brązowy. Na święcie swoich kolegów pojawili się przedstawiciele innych służb mundurowych.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!