(© Stanisław Zachwieja)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Strażacy ochotnicy z Krościenka mają nowy sprzęt do walki o życie i dobytek. Jest to ciężki wóz gaśniczy scania. Przekazanie i poświęcenie auta zainaugurowało obchody jubileuszu 127-lecia powstania pierwszej na terenie gminy Krośćienko jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

O historii strażackiej jednostki mówił jej prezes Piotr Ciężkowski. Zasłużonym druhom wręczono odznaczenia i wyróżnienia za pełnienie społecznej pracy w szeregach OSP.

Przy tak uroczystej okazji brygadier w stanie spoczynku Kazimierz Cepuch za całokształt swoich działań na rzecz gminy otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Krościenko.
W uroczystościach wzięli udział gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarniczej i wojewoda Stanisław Kracik.

Nudzisz się w wakacje w Zakopanem? Odwiedź Letnią Redakcję "Gazety Krakowskiej"! Co dzień na naszych czytelników czekają nowe atrakcje!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!