(© Wojciech Matusik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wielki powrót Kamila Stocha. Sapporo znów polskie. Kamil Stoch wygrał zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo.

Skoki na 137,5 m i 140 m dały Polakowi bezapelacyjne zwycięstwo. To szósta wygrana naszego "Orła" w tym sezonie. Stoch wyrównał swój rekord zwycięstw z sezonu 2013/2014.

Zawody toczyły się w loteryjnych warunkach. Po pierwszej serii drugie i trzecie miejsce zajmowali odpowiednio Kamil Stoch i Maciej Kot, a prowadził Niemiec Andreas Wellinger.

Skok w drugiej serii na 140 metrów i piękne lądowanie sprawiły, że Kamil Stoch po raz 21. w karierze wygrał zawody. Niestety poza "pudło" wypadł Maciej Kot, którego w drugiej serii wyprzedził Stefan Kraft. Piotr Żyła zajął 12. miejsce, pozostali Polacy nie weszli do drugiej serii.

Warto zaznaczyć, że w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu rekord skoczni pobił Maciej Kot. Polak skoczył 144 metry i o pół metra poprawił dotychczasowy najlepszy wynik Andersa Fannemela.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!