Ranking liceów 2017 Małopolska. Znamy wyniki ogólnopolskiego XVIII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017. Sprawdź, które licea wypadły najlepiej. W najnowszym prestiżowym rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” na rok 2017 w gronie najlepszych znalazło się wiele szkół z Małopolski.

Sukcesy w olimpiadach - 30%
W rankingu zostały uwzględnione wyniki 44 ogólnopolskich olimpiad, które zwalniały z egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2015/2016, oraz 12 Międzynarodowych Olimpiad Przedmiotowych, w których nasz kraj był reprezentowany przez uczniów szkół ponadgimnazjlanych. Olimpiady.

Matura z przedmiotów obowiązkowych - 25%
Kryterium to uwzględnia wyniki egzaminów pisemnych ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych. Na potrzeby tego kryterium została wyliczona wartość średnia ogólnopolska z poszczególnych przedmiotów dla liceów ogólnokształcących. Wynik średni procentowy z danego przedmiotu każdej ze szkół został odniesiony do wartości średniej ogólnopolskiej.

Matura z przedmiotów dodatkowych - 45%
Kryterium to uwzględnia wyniki egzaminów ze wszystkich przedmiotów dodatkowych. Na potrzeby tego kryterium została wyliczona wartość średnia ogólnopolska z poszczególnych przedmiotów dla wszystkich liceów ogólnokształcących. Wynik średni procentowy z danego przedmiotu każdej ze szkół został odniesiony do wartości średniej ogólnopolskiej.

Zasady ogólne Rankingu
Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2016 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

ZOBACZ TAKŻE: 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Podpisik (gość)

  Wyłączcie w końcu to debilne okienko z wideo u dołu z lewej strony. Po co to puszczacie, to nawet reklama nie jest i nie ma nic wspólnego z tematem artykułu, marne dziennikarstwo.

  bob (gość)

  Co za syf... nie da się zobaczyć rankingu, tylko trzeba klikać,klikać, klikać,klikać, i walczyć z wyskakującymi je.banymi reklamami. Kończę z naszemiasto,, bo to nie na moje nerwy.