Triumf Jedynki Nowy Targ w unihokeju

(leś)
Dobiegły końca eliminacyjne spotkania mistrzostw Polski juniorów młodszych w unihokeju. Ostatni akord rozległ się w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Targu. Uczestniczyły w nim trzy podhalańskie zespoły, które w komplecie awansowały do turnieju ćwierćfinałowego. W nim udział weźmie sześć ekip, z których trzy przejdą do dalszej fazy mistrzostw.

W ostatnim turnieju, jak i w całych eliminacjach, triumfowała Jedynka Nowy Targ. Podopieczni Józefa Stryczka i Grzegorza Denenfelda dokonali tego w imponującym stylu, zgarniając komplet punktów. Ostatni turniej nie rozpoczęli w imponującym stylu, gdyż po pierwszej tercji przegrywali z Góralami 2:3. - Wypracowywaliśmy sobie dogodne sytuacje, a oni strzelali gole. W kolejnych odsłonach wszystko wróciło do normy. Poprawiliśmy celowniki i posypał się grad bramek (13:6) - mówi trener Jedynki, Józef Stryczek. Jego podopieczni nie mieli kłopotów w meczu z Orkanem Ludźmierz. Szybko objęli prowadzenie 4:1, a potem rozpoczęli "dobijanie" rywala (14:4). Orkan zajął drugie miejsce. Z Góralami przegrywał 2:3, ale w kolejnych minutach znokautował rywala, wygrywając 8:3. - Chłopcy w trzeciej tercji fajnie zagrali taktycznie - twierdzi Paweł Gil, szkoleniowiec Orkana. - To był klucz do zwycięstwa oraz dobra postawa bramkarza. Cieszymy się z zajętego miejsca, bo mamy dość wąski skład. Ostatniego słowa nie powiedzieliśmy. Będziemy starać się ugrać jak najwięcej w ćwierćfinale, a potem w kolejnych fazach mistrzostw.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Matkobójca stanie przed sądem