Wszystkie zakopiańskie dorożki są sprawne technicznie i nadają się do wożenia turystów – orzekła w środę specjalna komisja, która sprawdziła stan góralskich zaprzęgów. W kilku tylko przypadkach dorożkom brakowało bocznych numerów identyfikacyjnych.

Komisja złożona z przedstawicieli wydziału drogownictwa urzędu miasta, straży miejskiej, policji i Związku Podhalan przebadała kilkadziesiąt dorożek, które stawiły się na dolnej Równi Krupowej.

– Sprawdzamy przede wszystkim stan techniczny pojazdów, czy mają światła i czy one działają. Ważny jest także hamulec w dorożce – mówi Wiesław Lenard, rzecznik prasowy zakopiańskiej straży miejskiej w Zakopanem.

Ważnym elementem, bez którego dorożka nie zostałaby dopuszczona do wożenia turystów, był podbierak, który umożliwiał sprzątanie końskich odchodów.
– Nie chcemy bowiem, żeby nasze ulice były pełne łajna – dodaje rzecznik straży miejskiej.

Fiakier ponadto musiał wykazać się dbałością o schludny wygląd nie tylko samego pojazdu, ale także konia, jak i samego siebie.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!