Koncerty listopad 2021. "Rustavi" - formacja pieśni i tańca ludowego Gruzji po raz pierwszy w Polsce w pełnym składzie! Ceny biletów, daty

Materiał informacyjny Eventim
Zdjęcia z archiwalnych występów "Rustavi"
Zdjęcia z archiwalnych występów "Rustavi" materiały prasowe "Rustavi"
Po raz pierwszy, w pełnym składzie, w Polsce z dużą trasą koncertową wystąpi światowej sławy Państwowy akademicki ansambl pieśni i tańca ludowego Gruzji "Rustavi". To widowisko pełne niesamowitej choreografii, wspaniałej muzyki i zdumiewającego tańca. "Rustavi" wystąpi w Krakowie, Wrocławiu, Zabrzu, Częstochowie, Katowicach, Bełchatowie, Rzeszowie, Tarnowie, Lublinie, Opolu, Lubinie, Bielsko-Białej, Łodzi, Zielonej Górze. Ile kosztują bilety na koncert? Wszystkie informacje znajdziesz w artykule poniżej.

Co robić w listopadzie 2021? Mamy coś dla miłośników muzyki i tańca! Niesamowite widowisko dla całej rodziny, które zagwarantuje nie tyko udany wieczór, ale i wspomnienia na długi czas. Do Polski, po raz pierwszy w pełnym składzie: 60 tancerzy, chór i orkiestra, przyjeżdża na tournée Państwowy Akademicki Ansambl Pieśni i Tańca Gruzji "Rustavi". To zespół, który od ponad 50 lat i tańce w różnych krajach świata i który charakteryzuje się bogatym repertuarem, kwintesencją, polifonią i cechami wykonawczymi.

Podczas występów w polskich miastach "Rustavi" zaprezentuje swoje najlepsze i nowe tańce w Polsce i jak zawsze zaskoczy publiczność fantastyczną energią oraz choreografią. Wszystko odbędzie się w akompaniamencie pięknej gruzińskiej muzyki i śpiewu unikalnego chóru na żywo.

Nie przegap okazji, tylko jeden koncert w Waszym mieście !!!

Ceny biletów zaczynają się od 75 zł.

Gdzie i kiedy wystąpi Rustavi?

 • 2.11.2021 Kraków, ICE Kraków KUP BILET
 • 3.11.2021 Wrocław, Hala Stulecia KUP BILET
 • 4.11.2021 Zabrze, Dom Muzyki i Tańca KUP BILET
 • 5.11.2021 Częstochowa, Filharmonia Częstochowska KUP BILET
 • 6.11.2021 Katowice, Katowice Miasto Ogrodów KUP BILET
 • 7.11.2021 Bełchatów, Hala Widowiskowo- Sportowa KUP BILET
 • 9.11.2021 Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka KUP BILET
 • 10.11.2021 Tarnów, Centrum Sztuki Mościce KUP BILET
 • 11.11.2021 Lublin, Centrum Spotkania Kultur KUP BILET
 • 12.11.2021 Opole, Stegu Arena KUP BILET
 • 13.11.2021 Lubin, Hala widowiskowo-sportowa RCS KUP BILET
 • 14.11.2021 Bielsko-Biała, Hala Pod Dębrowcem BBOSiR KUP BILET
 • 15.11.2021 Łódź, Teatr Wielki KUP BILET
 • 16.11.2021 Zielona Góra, Hala MOSiR KUP BILET

Zobacz fragment występów gruzińskiej formacji. "Rustavi" - wideo:

"Rustavi". Show dla całej rodziny

"Rustvi" zagwarantuje niezwykłe emocje dla całej rodziny: od dzieci do seniorów. Show to energia gorących mężczyzn z gór Kaukazu, elementy prawdziwego pojedynku na szablach, akrobacje oraz czułość i łagodność pięknych kobiet, jakby płynących po scenie w fantastycznie kolorowych kostiumach. W każdym tańcu, w każdej pieśni rozbrzmiewa historia całego narodu, regionu, miasta.

Zespół Rustavi z Gruzji wystąpił przy pełnym teatrze "Les Etoiles”, a wśród publiczności był sam książę Rainier III oraz Jean Louis Medecin, Prezydent Miasta Monako…. Pragniemy podziękować temu znakomitemu Zespołowi, który oczarował publiczność swym mistrzowskim koncertem... - "Monaco”, Monako, 13.08.1979

Tańcom Rustavi towarzyszą pieśni ludowe i instrumenty z różnych prowincji Gruzji co tworzy harmonijny spektakl, tym samym dodatkowo wzmacniając cechy regionalne, co odróżnia «Rustavi» od innych zespołów. Piosenkarze, tancerze i instrumentaliści ludowi umiejętnie łączą się w harmonii podczas swojego programu koncertowego, malując bogaty gobelin Kultury Ludowej Gruzji.

Jeśli nigdy nie słyszeliście wspaniałych polifonicznych dźwięków w wykonaniu gruzińskich chórów, 10-osobowy zespół oferuje całą ich paletę... Dostaliśmy to, czego potrzebowaliśmy... Reakcja publiczności była wręcz nad ekspresyjna - "New York Times”, 7.04.1990

Od momentu powstania zespół dał około 8000 koncertów w ponad 80 krajach. Wśród nich były wiodące sale koncertowe i operowe na świecie.

"Rustavi" - ciekawostki o gruzińskim zespole

 • W 1990 roku zespół "Rustavi" został uczestnikiem ceremonii wręczenia amerykańskich Oscarów. Podczas ceremonii wręczenia nagród gruzińskie tańce i piosenki w wykonaniu zespołu wywołały lawinę oklasków.
 • W 2005 roku na swoje 60-lecie, które odbyło się w japońskim mieście Nagoya, UNESCO do zorganizowania koncertu zaprosił tylko zespół "Rustavi".
 • Założyciel zespołu - Anzor Erkomaishvili był przedstawicielem siódmej generacji muzycznej dynastii Erkomaishvili - nazwiska z 300-letnią historią w kulturze Gruzji.
 • Od 2016 r. dyrektorem zespołu "Rustavi" jest Amiran Toidze, młody utalentowany lider, który wyróżnia się umiejętnościami zarządzania i innowacyjnymi podejściami, które spełniają wysokie współczesne wymagania.
 • Głównym choreografem "Rustavi" jest Pridon Sulaberidze , który podpisuje się pod gustownie dobraną i oryginalną aranżacją tańców ludowych. Dzięki Pridonowi Sulaberidze "Rustavi" opanował bogate i różnorodne dziedzictwo Tańca Ludowego z całej Gruzji i zyskał najlepsze cechy zespołu akademickiego.
 • Zespół cały czas odświeża i aktualizuje swój program. W ramach trasy koncertowej w Polsce w listopadzie 2021 roku widzowie zobaczą najlepszy program koncertu. Zespół Narodowego akademickiego ansamblu Gruzji "Rustavi" gwarantuje, że widzowie otrzymają z niczym nieporównywalne emocje i potężny ładunek energii.
Zdjęcia z archiwalnych występów "Rustavi"

Koncerty listopad 2021. "Rustavi" - formacja pieśni i tańca ...

Koncerty a COVID-19

Jako organizator, informujemy, że dokładamy należytej staranności, aby wszystkie wydarzenia odbyły się w planowanym terminie. Na bieżąco monitorujemy sytuację oraz dostosowujemy się do wytycznych obowiązujących w związku z panującą epidemią wirusa SARS-CoV-2. Gwarantujemy, że w przypadku zmiany terminu bądź zasad w organizacji wydarzeń, otrzymają Państwo zwrot środków w terminie nie dłuższym niż 14 dni.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie eventim.pl/rustavi. Informacje o biletach dostępne są tutaj.

Koncerty listopad 2021. "Rustavi"- formacja pieśni i tańca ludowego Gruzji wystąpi po raz pierwszy w Polsce
Tak wyglądają występy artystów:

Wideo

Dodaj ogłoszenie