Muzyka, taniec i śpiew - Narodowa Perła Gruzji w Nowym Targu

Materiał informacyjny - AGENCJA BRUSSA

21.10.2022 r. godz. 19.00 - NARODOWA PERŁA GRUZJI - Nowy Targ - Miejskie Centrum Kultury

Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino.

Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry.

To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.

Link do zakupu biletów:

https://bit.ly/NPGNowytarg[/a]

Ceny biletów: 100 zł, 120 zł i 125 zł.

Bilety można zakupić w Kasie Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu oraz online: www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl

Poniżej linki do nagrań z koncertów:

https://www.youtube.com/watch?v=ls67LmOZwKY
https://www.youtube.com/watch?v=TdV6jtmc0OY&t=39s

Organizator:

691-778-850 | 669-288-277

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowytarg.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie