Przegląd tygodnia w Nowym Targu, najważniejsze wydarzenia od 28.03 do 3.04.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Targu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Targu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Targu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.03 a 3.04.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Krokusy 2021. W górach zaczyna się krokusowe szaleństwo. Na razie kwiaty zakwitły na podhalańskich łąkach. Na Tatry jeszcze czas ”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Nowy Targ od 28.03 do 3.04.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Krokusy 2021. W górach zaczyna się krokusowe szaleństwo. Na razie kwiaty zakwitły na podhalańskich łąkach. Na Tatry jeszcze czas

Pod Tatrami kwitną już krokusy. Na razie fioletowe kwiaty widać na łąkach w Zakopanem, czy Kościelisku. Na Polanę Chochołowską, gdzie krokusów jest najwięcej, trzeba jeszcze poczekać.

📢 Ever Given. Czy gigantyczny kontenerowiec zmieściłby się w Morskim Oku? Czy jest większy od skoczni? Sprawdzili to harcerze z Zakopanego

Kontenerowiec Ever Given to obecnie najsłynniejszy na świecie statek. Bo "zatkał" ostatnio Kanał Sueski i na kilka dni zamarł morski transport wyrobów z Chin do Europy. A co by było, gdyby łajba-gigant "zaparkowała" w Tatrach? Czy zmieściła by się w dolinach i na górskich szlakach?

📢 Krychowiak niczym Jezus, Anglicy klęczą przed Polakami MEMY [4.04.21]

Wygląda na to, że jedyną rzeczą, jaką w środę selekcjoner Paulo Sousa zaskoczył Anglików była nowa fryzura Grzegorza Krychowiaka (to dlatego niektórzy porównują go do... Jezusa). 31-letni pomocnik nie okazał się zbawcą na Wembley, choć niewiele brakło. Drugą tajną bronią Polaków był Jakub Moder, który po meczu w Londynie udzielił najwięcej wywiadów, stąd jego nowa ksywka - Moder Talking. Obejrzyjcie w GALERII bezlitosne memy internautów, komentujących porażkę Polski z Anglią 1:2. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Tygodniowa prasówka 28.03-3.04.2021 Nowy Targ: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Targu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Skutki uboczne szczepionki na COVID-19 w Małopolsce. Blisko 800 skutków ubocznych po szczepieniach przeciwko COVID-19 3.04.21

W całej Polsce do tej pory odnotowano ponad 5 tys. skutków ubocznych u osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19. W samej Małopolsce blisko 800 osób zgłosiło, że po szczepieniu wystąpiły u nich niepokojące objawy. Większość z nich na szczęście miała jedynie łagodny charakter, niestety niektóre okazały się być poważne. Sprawdziliśmy, jakie dolegliwości zgłaszali zaszczepieni. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zakopane. Zima na Wielkanoc. Miasto przykryło się śniegiem. Turystów jak na lekarstwo [ZDJĘCIA]

Tegoroczna Wielkanoc pod Giewontem na biało. W Zakopanem od rana sypie śnieg. Pobieliły się trawniki i pola. Mimo kilku dni wolnych od prac, tłumów turystów nie widać. Górale mają naprawdę spokojne święta.

📢 Podhale. Górale święcili koszyczki. W pandemicznej rzeczywistości, ale tradycja została zachowana [ZDJĘCIA]

Niektórzy przyszli ubrani w tradycyjne góralskie stroje całymi rodzinami, inni oddelegowali do święcenia jednego członka rodziny. Wszystkie koszyczki jednak były bogato zdobione, zgodnie z dawną tradycją. Tak górale święcili pokarmy na wielkanocne śniadanie. Zobaczcie święcenia pokarmów w Kościelisku i na Olczy w Zakopanem.

📢 Podhale. Tak dawniej wyglądały święta Wielkiej Nocy u górali [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Wielkanoc zawsze była na Podhalu traktowana jak najważniejsze święta dla osób wierzących. Choć wówczas bieda była większa, mieszkańcy Podhala zawsze bardzo uroczyście obchodzili te święta. Oprócz udziału w uroczystościach kościelnych, górale także podtrzymywali dawne zwyczaje związane z tym czasem. Zobaczcie na archiwalnych zdjęciach, jak dawniej górale z Podhala świętowali Wielkanoc.

📢 Kalwaria Zebrzydowska 2021. Wierni sami urządzili sobie Drogę Krzyżową. Byliście, odnajdźcie się na zdjęciach. Zobaczcie też film

Wielki Piątek. 2.04.2021. Podczas Drogi Krzyżowej w bazylice w Kalwarii Zebrzydowskiej, na dróżkach można było spotkać spontanicznie zebrane rodziny, które na własną rękę chciały przeżyć mękę Jezusa właśnie w tym miejscu. Było ich naprawdę sporo.
Zobaczcie zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kalwaria Zebrzydowska. Tysiące ludzi zebrało się w Wielki Piątek mimo pandemii. Arcybiskup Jędraszewski porównał aborcję do ukrzyżowania

Kilka tysięcy wiernych w Wielki Piątek (2.04.2021), pomimo pandemii, zgromadzonych wokół sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, wysłuchało homilii arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat aborcji. Kościelny hierarcha porównał ją do ukrzyżowania i Męki Pańskiej. Mówił też o zagrożeniu, płynącym ze strony "mainstreamowych" mediów. Modlących się ludzi strzegły liczne patrole policji. Pilnowano, czy przestrzegane są obostrzenia: prawie wszyscy mieli maseczki, ale był problem z zachowaniem dystansu społecznego.

📢 Podhale. Groby Pańskie w kościołach w Zakopanem i w Kościelisku [ZDJĘCIA]

W podhalańskich kościołach Triduum Paschalne. W świątyniach przygotowano groby pańskie. Do rezurekcji wierni czuwają i modlą się przy grobach, by w niedzielę wielkanocną świętować zmartwychwstanie Jezusa. Oto groby pańskie w kościołach w Zakopanem i w Kościelisku.

📢 Tunel na zakopiance. Roboty idą pełną parą. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z budowy [2.04]

Coraz lepiej wygląda tunel drogowy pod Luboniem Wielkim w ciągu budowanej nowej drogi S7. Drogowcy opublikowali właśnie najnowsze zdjęcia z tej inwestycji. Zobaczcie postęp prac w tunelu.

📢 Najgroźniejsi przestępcy poszukiwani przez policję w Małopolsce LISTY GOŃCZE

Bardzo duża liczba osób z woj. małopolskiego jest poszukiwana za poważne przestępstwa. Wśród nich są mordercy, gwałciciele, dokonujący rozbojów czy uciekinierzy z więzienia. Mogą być bardzo niebezpieczni. Widziałeś kogoś, kogo policja ściga listami gończymi? Jeśli tak, daj znać organom ścigania!

📢 Zakopane. Pogoda w święta będzie kiepska. Nadciąga mróz i śnieg. W Tatrach spaść może ok. 15 cm śniegu

Święta Wielkiej Nocy na Podhalu w tym roku szykują się na biało. Już popsuła się pogoda. A prognozy mówią o mrozie i o opadach śniegu. W Tatrach może spaść nawet 15 cm śniegu.

📢 Tatry. Zamknięcie szlaków w Dolinie Gąsienicowej było konieczne ze względów bezpieczeństwa - mówią przyrodnicy

To była konieczność wynikająca z bezpieczeństwa niedźwiedzi i turystów – tak Tatrzański Park Narodowy tłumaczy decyzję o zamknięciu szlaków w rejonie Doliny Gąsienicowej w Tatrach. W tym popularnym wśród turystów rejonie i stosunkowo łatwo dostępnym, niedźwiedzica z dwójką małych założyła gawrę.

📢 Tatry. Dolina Gąsienicowa zamknięta dla turystów. Przez buszującą tam niedźwiedzią rodzinę

Od piątku 2 kwietnia Tatrzański Park Narodowy zamyka szlaki turystyczne w rejonie Doliny Gąsienicowe. Po zimowym śnie obudziła się niedźwiedzica z dwoma tegorocznymi młodymi. Gawrują w bliskim sąsiedztwie szlaku, w masywie Małego Kościelca. To rejon uczęszczany przez turystów, co stwarza zagrożenie dla niedźwiedziej rodziny i dla odwiedzających.

📢 Niecodzienne znalezisko w Szaflarach. Szukając wody różdżkarz znalazł macewę - żydowski nagrobek

Niecodzienne znalezisko w Szaflarach na Podhalu. W prywatnym ogrodzie znaleziono macewę - żydowską płytę nagrobną. Znaleziska dokonał różdżkarz Julian Buroń, który podczas szukania wody w ogrodzie zauważył leżącą kamienna płytę. Inskrypcje wyryte na niej były odwrócone do ziemi - tak że nie wzbudzały uwagi.

📢 Wypadek na zakopiance. Traktor zderzył się z osobową hondą. Ciągnikowi odpadły koła

Utrudnienia na zakopiance w Szaflarach. Doszło tam do zderzenia się ciągnika z osobową hondą. Nikt nie został ranny. Ciągnik jednak szybko z miejsca nie odjedzie. Odpadły mu przednie koła.

📢 Tatry. Koniec ze wspinaniem się na Kościelec. Szczyt zajął sokół wędrowny

We wschodniej ścianie Kościelca w Tatrach sokoły wędrowne postanowiły założyć gniazdo. To gatunek rzadki i cenny. Dlatego Tatrzański Park Narodowy zdecydował się zamknąć drogi wspinaczkowe i linie udostępnione dla uprawiania narciarstwa ekstremalnego w tym rejonie - od Komina Drewnowskiego po Żleb Zaruskiego.

📢 Prima aprilis Polacy! Czyli MEMY o wpadce rządu i zamieszaniu w sprawie szczepień 40-latków

Niespodziewanie, w nocy ze środy na czwartek, rząd zmienił harmonogram szczepień. W związku z tym od 1 kwietnia chęć zaszczepienia mogą zgłosić już nawet 40-latkowie. Szef KPRM Michał Dworczyk przyznał, że doszło do "błędu w systemie" i na kilka godzin rejestracja zostanie wstrzymana. Jak na ironię, 1 kwietnia, w prima aprilis. Internauci już ruszyli do komentowania tego błędu za pomocą niezawodnych MEMÓW.

📢 Tatry. Młody niedźwiadek buszuje na Śniegu. - Zwierzęta biorą się do życia - mówi przyrodnik

Tatrzańskie niedźwiedzie już wybudziły. Młode niedźwiadki zaczęły harcować na śniegu. Małego misia na śniegu nagrał Sebastian Szadkowski, ratownik TOPR.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pierwsza Komunia Święta

Zwierzęta też potrafią się śmiać

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie