Unia Oświęcim zdominowała mistrzostwa Małopolski w pływaniu na długim basenie, które odbyły się w Oświęcimiu [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
W Oświęcimiu odbyły się mistrzostwa Małopolski w pływaniu na długim basenie (11-12 czerwca 2021), w których z dobrej strony pokazali się oświęcimscy pływacy Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim zdominowała pływackie mistrzostwa Małopolski na długim basenie, których była gospodarzem. Oświęcimianie wygrali nie tylko w punktacji drużynowej, ale brylowali także indywidualnie. Wśród kobiet (open) najlepsza okazała się Zuzanna Famulok, a wśród mężczyzn triumfował Mateusz Mamcarz. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z mistrzostw Małopolski w pływaniu w Oświęcimiu

Dla wielu zawodników mistrzostwa Małopolski były ostatnim sprawdzianem przed rocznikowymi mistrzostwami kraju, a te zostaną przeprowadzone począwszy od 14-latków, poprzez 15 i 16-latków, a na 17- i 18-latkach skończywszy. Oświęcim będzie gospodarzem mistrzostw 15-latków, ale to w pierwszej połowie lipca.

- Najbardziej zadowolony jestem z wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym – wyjawia Mateusz Mamcarz. - Konkurencja w mistrzostwach była ostra, czego dowodem jest wygrana zaledwie kilkoma punktami. Jeśli chodzi o formę, to biorąc poprawkę na ciężki okres treningowy, to jest w porządku.

Mistrz Małopolski w klasyfikacji „open” wyjawił też plany na czekające go mistrzostwa Polski juniorów 17- i 18-letnich.

- Chciałbym poprawić swoje czasy z maja, z głównych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, kiedy byłem w szczytowej formie – podkreśla pływak Unii rodem z Zakopanego. - Wszystko jednak zweryfikują zawody.

Szczególne powody do satysfakcji miał Oliwier Misztal (Solne Miasto Wieliczka), który został mistrzem Małopolski na 200 metrów stylem klasycznym.

- W tej chwili jest to czwarty wynik w Polsce wśród 16-latków, co daje mi powody do optymizmu przed mistrzostwami Polski, które od 15 do 18 lipca odbędą się w Warszawie – powiedział zawodnik rodem z podkrakowskich Liszek.

W klasyfikacji drużynowej wygrała Unia Oświęcim, wyprzedzając SMS Galicję Kraków i Omegę Olkusz. Lokaty tuż za podium zajęły: Korona Kraków, Solne Miasto Wieliczka i Wisła Kraków.

W rankingu kobiet (open), wygrała oświęcimianka Zuzanna Famulok, wyprzedzając Paulę Gawron i Maję Malarz (obie SMS Galicja Kraków), a tuż za podium zameldowała się Nadia Lala (Unia Oświęcim).

Wśród dziewcząt 15 i 16-letnich wygrała Julia Smurzyńska (SMS Galicja Kraków). Pozostałe miejca na podium zajęły: Amelia Marek (Delfin Tarnów) i Alicja Lubińska (Unia Oświęcim). Tuż za podium znalazły się: Alicja Miłek (Solne Miasto Wieliczka), Helena Jarosz (Omega Olkusz), Aleksandra Juda (Unia Oświęcim).

Dziewczęta 16 lat: Amelia Marek (Delfin Tarnów), Alicja Lubińska (Unia Oświęcim), Weronika Więcek (SMS Galicja Kraków.

Dziewczęta 15 lat: Julia Smurzyńska (SMS Galicja Kraków), Alicja Miłek (Solne Miasto Wieliczka), Helena Jarosz (Omega Olkusz). Tuż na podium 4-5 miejsca: Aleksandra Juda, Ewa Wrona (Unia Oświęcim).

Dziewczęta 14-letnie: Flawia Kamzol (Fala Niepołomice), Dominika Borkowska (Omega Olkusz), Magdalena Stanek (SMS Galicja Kraków).

Klasyfikacje chłopców mistrzostw Małopolski w Oświęcimiu:

Mężczyźni (open): Mateusz Mamcarz, Wojciech Ogrodnik, Krystian Drabczyk (wszyscy Unia Oświęcim). Tuż za podium uplasowali się: Kacper Brączek, Erwin Szydłowski (obaj Unia Oświęcim), Aleksander Kuś (SMS Galicja Kraków).

Chłopcy 15- i 16 letni: Jakub Gościński (SMS Galicja Kraków), Bartosz Loter (Unia Oświęcim), Patryk Gibuła (BOSiR Brzesko).

Chłopcy 16-letni: Jakub Gościński (SMS Galicja Kraków), Bartosz Loter (Unia Oświęcim), Patryk Gibuła (BOSiR Brzesko). Kolejne miejsca tuż za podium zajęli: Mateusz Konieczny (Nika Sport Team Kraków), Filip Mordarski (SMS Galicja Kraków), Oliwier Misztal (Solne Miasto Wieliczka).

Chłopcy 15-letni: Wojciech Cholewa (Solne Miasto Wieliczka), Mateusz Hańderek (SMS Galicja Kraków), Tomasz Litwa (Salwator Kraków). Tuż poza podium znaleźli się: Mikołaj Oczkowicz (Wisła Kraków), Mikołaj Olszowski (SMS Galicja Kraków), Adrian Czuba (Unia Oświęcim).

Chłopcy 14-letni: Szymon Sakłak (SMS Galicja Kraków), Oliwier Nowakowski (SMS Galicja Kraków), Mateusz Urban (Płetwal Zakopane). Tuż za podium uplasowali się: Maciej Kos i Michał Ciapuła (obaj Unia Oświęcim), Maksym Glijer (SMS Galicja Kraków).