Maków Podhalański. MOPS zyskał nową siedzibie. Na otwarciu był wojewoda małopolski Łukasz Kimita

Aurelia Lupa
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.
Udostępnij:
Otwarta została nowa siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim, który w rekordowym tempie został wyremontowany dzięki środkom jakie przeznaczył wojewoda małopolski. Nowe pomieszczenia będą zdecydowanie bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w dostępnie dla osób niepełnosprawnych.

– Zmiana lokalizacji MOPS w Makowie Podhalańskim usprawni pracę na rzecz mieszkańców gminy. Polepszą się także warunki działania kadry pracowniczej. To nowy komfort i nowa jakość świadczenia usług socjalnych. Działając wspólnie z samorządem, daliśmy XIX-wiecznym wnętrzom nowe życie. To kolejny przykład wzorowej współpracy w myśl zasady „razem jesteśmy silniejsi” – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Do tej pory Ośrodek zajmował kilka pomieszczeń na poddaszu Miejskiej Przychodni Zdrowia. Dzięki 165 tysiącom złotych dotacji z budżetu wojewody, gminie udało się zaadaptować dla MOPS część budynku dawnego ratusza miejskiego o powierzchni 725 m2. Teraz obsługa osób korzystających z pomocy Ośrodka będzie prowadzona w znacznie lepszych warunkach niż dotychczas.

Prace remontowe prowadzone były od października ubiegłego roku. Budynek, w którym prowadzone były roboty znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W gmachu zostały dostosowane pomieszczenia według obowiązujących standardów funkcjonalno-użytkowych na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Prace objęły modernizację wewnętrznej instalacji elektrycznej, wymianie drzwi wewnętrznych na nowe, ogólne prace budowlane, przebudowę skrzynki elektrycznej rozdzielczej wraz z wymianą lamp oświetlenia wewnętrznego na oświetlenia energooszczędne typu LED. Wykonano izolację podłóg wraz z wykonaniem nowej posadzki z płytek kamieni sztucznych, pojawiły się nowe tynki wewnętrzne, gładź tynkowej wraz z malowaniem. Powstały nowe pomieszczenia sanitarne wraz z łazienką dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja nie została jeszcze w pełni przystosowana dla osób poruszających się na wózkach. W chwili otwarcia dla niepełnosprawnych przystosowane zostały pomieszczeń na parterze budynku MOPS. Trwają obecnie prace projektowe nad uzyskaniem zgody odpowiednich organów dla budowy windy lub dźwigu dla osób niepełnosprawnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Materiał oryginalny: Maków Podhalański. MOPS zyskał nową siedzibie. Na otwarciu był wojewoda małopolski Łukasz Kimita - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie