Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nowy Targ: koszykarki z I Liceum idą jak walec

Stefan Leśniowski
W meczu między I LO, a ZS Ekonomicznych na pewno nie brakowało emocji. O to dziewczyny zadbały Stefan Leśniowski
Dwa zespoły liczyły się w walce o miano najlepszej drużyny w powiecie nowotarskim w koszykarskiej Licealiadzie. To I LO i Zespół Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu. Walka w mistrzostwach ośrodka była zażarta, a losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce.

Zawiodły jednak ekonomistki, które tylko w pierwszej kwarcie stoczyły wyrównany bój. Prowadziły nawet 9:6, ale w końcówce odsłony oddały prowadzenie (9:10) i już do końca meczu go nie odzyskały. Perhon, która doznała kontuzji stopy, pomagała koleżankom, ale te nie były w stanie zatrzymać podopiecznych Wojciecha Tischnera. Szczególnie pierwsza jego piątka niczym walec rozjechała przeciwniczki. Ze swobodą rozgrywały akcje, wszystko widziały na boisku, były rzuty za trzy i czapy. Na desce dominowała Gruszczyńska, kapitalnie piłkę rozgrywała Nykaza (wybrana najlepszą zawodniczką zespołu), a Leśnicka i Żegleń siały popłoch w strefie podkoszowej.

Z drugiej strony ciężar gry na swoje barki próbowały wziąć Krzysztofiak i Jeżewska, ale osamotnione nie wiele mogły zdziałać. Ta ostania została wybrana najlepszą zawodniczką swojego teamu. Wojciech Tischner dysponował tylko jedną piątką, która była postrachem rywalek, zmienniczki już tak nie straszyły. Przekonaliśmy się o tym w czwartej kwarcie z Ekonomikiem, a szczególnie w pierwszej i trzeciej ćwiartce z Jabłonką, najsłabszym zespołem turnieju. Wojciech Tischner dał szanse wykazania się wszystkim dziewczynom, które miał do dyspozycji. Przegrały pierwszą kwartę z Jabłonką 4:10. Jego gwiazdy szybko odrobiły straty i do przerwy wyprowadziły zespół na prowadzenie, ale już po trzeciej odsłonie był remis 21:21. Żeby ratować wynik, Wojciech Tischner został zmuszony dokończyć zawody swoimi najlepszymi zawodniczkami. Krótkie krycie spowodowało, że punktowa różnica w oczach się powiększała. Przeciwniczki zdołały tylko raz przedziurawić kosz.

ZS Ekonomicznych Nowy Targ - Zespół Szkół Jabłonka 55:12, I LO Nowy Targ- ZSE 46:28, I LO- ZS Jabłonka 39:23. I LO: Joanna Leśnicka, Joanna Maciasz, Iga Żegleń, Kamila Gruszczyńska, Agata Nykaza, Karolina Ścisłowicz, Agnieszka Bryczek, Danuta Kram, Aneta Budzyk, Zofia Silczuk.

Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Podrobili 17 tys. ton paliwa, staną przed sądem