Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu krośnieńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu krośnieńskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu krośnieńskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KACZMAREK Tomasz: pozycja 1 : 2,06% (750 głosów)
- RATOWICZ Alicja Aniela: pozycja 2 : 2,06% (750 głosów)
- KORZENIEWSKI Ireneusz Wojciech: pozycja 3 : 2,06% (750 głosów)
- FERT Aurelia Agnieszka: pozycja 4 : 2,06% (750 głosów)
- SZELA Witold Kazimierz: pozycja 5 : 2,06% (750 głosów)
- PRZYGALIŃSKA Teresa: pozycja 6 : 2,06% (750 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZAKRZEWSKI Ryszard Jan: pozycja 1 : 3,41% (1 242 głosów)
- ŚWITALSKI Grzegorz: pozycja 2 : 3,41% (1 242 głosów)
- ŻOŁĘDZIEWSKA Mirosława Barbara: pozycja 3 : 3,41% (1 242 głosów)
- GACZYŃSKI Krzysztof Andrzej: pozycja 4 : 3,41% (1 242 głosów)
- ZIENKIEWICZ Katarzyna Aneta: pozycja 5 : 3,41% (1 242 głosów)
- FEDRO Jolanta: pozycja 6 : 3,41% (1 242 głosów)
- LIPIŃSKI Marcin Bartłomiej: pozycja 7 : 3,41% (1 242 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- RODAK Aleksandra: pozycja 1 : 0,76% (278 głosów)
- KUBIAK Paweł: pozycja 2 : 0,76% (278 głosów)
- SUSKI Beata: pozycja 3 : 0,76% (278 głosów)
- IDCZAK Alicja Teresa: pozycja 4 : 0,76% (278 głosów)
- ZIĘTKA Jan Aleksander: pozycja 5 : 0,76% (278 głosów)
- RZUN Monika Żaneta: pozycja 6 : 0,76% (278 głosów)
- PIASKOWSKI Marcin: pozycja 7 : 0,76% (278 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWDZENI SAMORZĄDOWCY:
- ZDOBYLAK Krzysztof: pozycja 1 : 2,18% (792 głosów)
- KIJEWSKA Małgorzata: pozycja 2 : 2,18% (792 głosów)
- SIEGEL Robert: pozycja 3 : 2,18% (792 głosów)
- PAWLIK Dorota Izabela: pozycja 4 : 2,18% (792 głosów)
- ORZECHOWSKA Marta: pozycja 5 : 2,18% (792 głosów)
- LINDA Leszek: pozycja 6 : 2,18% (792 głosów)
- TECŁAW Beata Mirosława: pozycja 7 : 2,18% (792 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI DLA MIESZKAŃCÓW:
- IWANICKI Andrzej: pozycja 1 : 4,79% (1 744 głosów)
- KUŚNIEREK Kamil: pozycja 2 : 4,79% (1 744 głosów)
- SAWICKA Ewa Joanna: pozycja 3 : 4,79% (1 744 głosów)
- MACHO-MICHALAK Marek Jerzy: pozycja 4 : 4,79% (1 744 głosów)
- JABŁOŃSKA-NOWAK Marta Dominika: pozycja 5 : 4,79% (1 744 głosów)
- LESZCZYŃSKA Sylwia Maria: pozycja 6 : 4,79% (1 744 głosów)
- DZIEL Roksana: pozycja 7 : 4,79% (1 744 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- WYPYCH Bogusław: pozycja 1 : 1,38% (502 głosów)
- KIERTYCZAK Lech Jan: pozycja 2 : 1,38% (502 głosów)
- CZEREPKO Iwona Agnieszka: pozycja 3 : 1,38% (502 głosów)
- ŁOBOCKI Marian Jan: pozycja 4 : 1,38% (502 głosów)
- KRUPIŃSKA Anna Elżbieta: pozycja 5 : 1,38% (502 głosów)
- SOBOLEWSKI Patryk: pozycja 6 : 1,38% (502 głosów)
- PIECHA Anna Magdalena: pozycja 7 : 1,38% (502 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu krośnieńskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚNIEŻEK Bogdan: pozycja 1 : 2,56% (1 017 głosów)
- PERZ Agnieszka: pozycja 2 : 2,56% (1 017 głosów)
- JASIÓWKA Marek Stanisław: pozycja 3 : 2,56% (1 017 głosów)
- SZKUĆKO Helena Karolina: pozycja 4 : 2,56% (1 017 głosów)
- SZATKOWSKI Jan Henryk: pozycja 5 : 2,56% (1 017 głosów)
- KICIŃSKA Halina: pozycja 6 : 2,56% (1 017 głosów)
- SUDER Stanisław Jan: pozycja 7 : 2,56% (1 017 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JANUSZKIEWICZ Anna Maria: pozycja 1 : 5,3% (2 108 głosów)
- ROGOWSKI Tomasz Rafał: pozycja 2 : 5,3% (2 108 głosów)
- CIERPISZ Danuta: pozycja 3 : 5,3% (2 108 głosów)
- DOMAGAŁA Andrzej Jan: pozycja 4 : 5,3% (2 108 głosów)
- KUŚMIEREK Beata Dorota: pozycja 5 : 5,3% (2 108 głosów)
- ZAWORSKI Łukasz: pozycja 6 : 5,3% (2 108 głosów)
- SKOŁOZUBOW Iwona Bernarda: pozycja 7 : 5,3% (2 108 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- MIECHOWICZ Tomasz: pozycja 1 : 2,12% (844 głosów)
- STAŃCZAK-WIECZOREK Sylwia Katarzyna: pozycja 2 : 2,12% (844 głosów)
- SIEMIŃSKI Roman Jerzy: pozycja 3 : 2,12% (844 głosów)
- KANDULSKA Anna: pozycja 4 : 2,12% (844 głosów)
- PASZKOWIEC Katarzyna: pozycja 5 : 2,12% (844 głosów)
- RUKAWISZNIKOW Michał Aleksander: pozycja 6 : 2,12% (844 głosów)
- WIEWIÓROWSKI Dawid: pozycja 7 : 2,12% (844 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWDZENI SAMORZĄDOWCY:
- EJSMONT Joanna Sylwia: pozycja 1 : 0,78% (309 głosów)
- JANKOWIECKI Piotr: pozycja 2 : 0,78% (309 głosów)
- KAMIŃSKI Bolesław: pozycja 3 : 0,78% (309 głosów)
- MUCHOWSKA Emilia: pozycja 4 : 0,78% (309 głosów)
- ADUŁŁO-MUCHA Paulina Iwona: pozycja 5 : 0,78% (309 głosów)
- KUCZYŃSKA Monika Mirosława: pozycja 6 : 0,78% (309 głosów)
- CHINALSKI Andrzej Ryszard: pozycja 7 : 0,78% (309 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI DLA MIESZKAŃCÓW:
- SZWED Paweł: pozycja 1 : 2,37% (942 głosów)
- BRYSZEWSKA Krystyna: pozycja 2 : 2,37% (942 głosów)
- CYRA Mirosław Józef: pozycja 3 : 2,37% (942 głosów)
- ZALECH Natalia: pozycja 4 : 2,37% (942 głosów)
- KULPA Artur Andrzej: pozycja 5 : 2,37% (942 głosów)
- SIEMIANOWSKA Andżelika Joanna: pozycja 6 : 2,37% (942 głosów)
- STRUK Tomasz Ludwik: pozycja 7 : 2,37% (942 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- GLAZ Mirosław Zbigniew: pozycja 1 : 1,15% (458 głosów)
- PADUSZYŃSKI Zdzisław Franciszek: pozycja 2 : 1,15% (458 głosów)
- SYLWANOWICZ Katarzyna: pozycja 3 : 1,15% (458 głosów)
- JĘDRZEJCZYK Danuta Anna: pozycja 4 : 1,15% (458 głosów)
- GRUSZCZYŃSKI Mateusz Tadeusz: pozycja 5 : 1,15% (458 głosów)
- SZLACHETKA Karolina: pozycja 6 : 1,15% (458 głosów)
- GRZELAK Krzysztof Piotr: pozycja 7 : 1,15% (458 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu krośnieńskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ROCHMIŃSKI Andrzej: pozycja 1 : 3,28% (745 głosów)
- FORTUNA Danuta Anna: pozycja 2 : 3,28% (745 głosów)
- STOBIECKI Bogdan Janusz: pozycja 3 : 3,28% (745 głosów)
- PAWŁOWSKA Regina Danuta: pozycja 4 : 3,28% (745 głosów)
- ROWIŃSKI Jan Mirosław: pozycja 5 : 3,28% (745 głosów)
- KWIATKOWSKA-BĄK Alicja Janina: pozycja 6 : 3,28% (745 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GROMEK Waldemar: pozycja 1 : 4,41% (1 002 głosów)
- MURAWA Milena Jadwiga: pozycja 2 : 4,41% (1 002 głosów)
- SKOWRON Beata Halina: pozycja 3 : 4,41% (1 002 głosów)
- NARUSZEWICZ Adam Bartłomiej: pozycja 4 : 4,41% (1 002 głosów)
- GRABOWSKA Dorota: pozycja 5 : 4,41% (1 002 głosów)
- OLESZEK Dorian: pozycja 6 : 4,41% (1 002 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWDZENI SAMORZĄDOWCY:
- GRACZYK Agnieszka Edyta: pozycja 1 : 1,07% (244 głosów)
- BUKOWIECKI Marek Grzegorz: pozycja 2 : 1,07% (244 głosów)
- DUBLAŃSKI Marek: pozycja 3 : 1,07% (244 głosów)
- FORTUNA Patrycja: pozycja 4 : 1,07% (244 głosów)
- GIENTKA Dariusz: pozycja 5 : 1,07% (244 głosów)
- STASZAK Monika: pozycja 6 : 1,07% (244 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PONAD PODZIAŁAMI DLA MIESZKAŃCÓW:
- GANCARZ Roman Michał: pozycja 1 : 4,92% (1 118 głosów)
- JURKOWSKA Agnieszka Anna: pozycja 2 : 4,92% (1 118 głosów)
- NAGLIK Wojciech Waldemar: pozycja 3 : 4,92% (1 118 głosów)
- PAWŁOWSKA Malwina Katarzyna: pozycja 4 : 4,92% (1 118 głosów)
- REGUŁA Małgorzata: pozycja 5 : 4,92% (1 118 głosów)
- DUZIAK Arkadiusz: pozycja 6 : 4,92% (1 118 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- LEŚKO Wiesław: pozycja 1 : 2,98% (678 głosów)
- KWIATKOWSKI Tomasz Piotr: pozycja 2 : 2,98% (678 głosów)
- KAPELUSZNY Artur: pozycja 3 : 2,98% (678 głosów)
- PŁAWIAK Katarzyna Natalia: pozycja 4 : 2,98% (678 głosów)
- KUKAWKA Dominika: pozycja 5 : 2,98% (678 głosów)
- CZEREPKO-KURCZAK Magdalena Olimpia: pozycja 6 : 2,98% (678 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu krośnieńskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZWED Paweł Kazimierz: pozycja 1 : 3,99% (749 głosów)
- GALON Teresa Danuta: pozycja 2 : 3,99% (749 głosów)
- PILAZY Krystyna: pozycja 3 : 3,99% (749 głosów)
- IWANIEC Elżbieta: pozycja 4 : 3,99% (749 głosów)
- FIEBIG Marian Wiesław: pozycja 5 : 3,99% (749 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZOFER-BARTCZAK Marzena Anna: pozycja 1 : 5,81% (1 090 głosów)
- ŻABKA Dariusz Krzysztof: pozycja 2 : 5,81% (1 090 głosów)
- TYLCZYŃSKA Lidia Bogumiła: pozycja 3 : 5,81% (1 090 głosów)
- KRUPA Damian: pozycja 4 : 5,81% (1 090 głosów)
- OLGRZYMEK Leszek Piotr: pozycja 5 : 5,81% (1 090 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA 2050 LUBUSKIE:
- ANIOŁ Danuta Anna: pozycja 1 : 6,07% (1 138 głosów)
- WALCZAK Marta Anna: pozycja 2 : 6,07% (1 138 głosów)
- KAMIŃSKI Daniel: pozycja 3 : 6,07% (1 138 głosów)
- DZIURA Ewelina Janina: pozycja 4 : 6,07% (1 138 głosów)
- KIELISZAK Grzegorz: pozycja 5 : 6,07% (1 138 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPRAWDZENI SAMORZĄDOWCY:
- NAPIERALSKI Marcin Andrzej: pozycja 1 : 1,43% (269 głosów)
- GROSIAK Paweł Wojciech: pozycja 2 : 1,43% (269 głosów)
- BUJDA Aneta Dorota: pozycja 3 : 1,43% (269 głosów)
- DYŃDA Danuta Leonarda: pozycja 4 : 1,43% (269 głosów)
- GOŁĘBIOWSKI Remigiusz: pozycja 5 : 1,43% (269 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- ZARAZA Robert Jan: pozycja 1 : 2,69% (504 głosów)
- WYWIÓRKA Jolanta Elżbieta: pozycja 2 : 2,69% (504 głosów)
- WITKOWSKI Kazimierz: pozycja 3 : 2,69% (504 głosów)
- CZEPIŻAK Daniel Emanuel: pozycja 4 : 2,69% (504 głosów)
- GÓRSKA Beata Helena: pozycja 5 : 2,69% (504 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?