Zawody w skokach narciarskich na Średniej Krokwi w Zakopanem

Marcin Szkodzinski
Orlen Cup 2024 na Średniej Krokwi w Zakopanem
Orlen Cup 2024 na Średniej Krokwi w Zakopanem Marcin Szkodziński
Zawody Orlen Cup w Zakopanem odbyły się na skoczniach HS105 i HS70.

Letnia edycja Orlen Cup 2024 odbyła się w miniony weekend 14-15 czerwca na kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem.

Junior Młodszy (HS105)

W tej kategorii wystartowało 30-zawodników. Wszyscy skakali z 22. platformy startowej.

Zarówno w piątek, jak i w sobotę w kategorii Junior Młodszy (roczniki 2007-2008) triumfował Kacper Tomasiak z LKS Klimczok Bystra. sobotę oddał on skoki na odległość 102 oraz 95,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Łukaszczyk z TS Wisła Zakopane oddając skoki na odległość 101 i 94 metry. Trzeci w sobotnich zawodach był Michał Obtułowicz z KS Eve-nement Zakopane, który oddał skoki na odległość 93,5 i 96,5.

Open (HS105)

W rywalizacji udział wzięło 27 skoczków. Wszyscy skakali z 22. belki.

Kategorię zdominował 23-latek Jarosław Krzak z PKS Olimpijczyk Gilowice. W sobotę 15 czerwca oddał skoki na odległość 98,5 i 106 m. Uzyskał on przewagę 11,5 pkt. nad drugim Szymonem Jojko z KS AZS AWF Katowice, który uzyskał odległości 101 oraz 98,5 metra. Trzecia pozycja przypadła Wiktorowi Szoździe z Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, który uzyskał odległości 98 i 100 m.

Chłopiec Starszy (HS70)

W sobotnich skokach w tej kategorii udział wzięło 33 zawodników. Skakali z 18. belki. W zawodach zabrakło piątkowego triumfatora Wojciecha Bobaka z LKS Poroniec Poronin.

W sobotnich zawodach Adam Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego uzyskał odległości 59,5 i 53 m. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Rączka z KS Chochołów, który osiągnął odległości 53,5 i 59 m. Trzeci był Słowak Tomas Zlevsky z TS Wisła Zakopane, który oddał skoki na odległość 56 i 55 m.

Młodzik (HS70)

W kategorii wystartowało 36-zawodników. Startowali z 18. belki.

W sobotnim konkursie wygraną zapewnił sobie Miłosz Malarz z KS Rutkow-ski oddając skoki na odległość 67 oraz 64,5 metra. Drugi był Konrad Tomasiak z LKS Klimczok Bystra ze skokami na odległość 63 i 66,5 m. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Czech z KS Chochołów osiągając odległości 65,5 oraz 65 m.

Kobiety (HS70)

W kategorii wystartowało 10 pań. W sobotnich zmaganiach zabrakło piątkowej zwyciężczyni Nicole Konderli z KS AZS AWF Katowice.

Sobotnie zawody wygrała 23-letnia kombinatorka norweska Joanna Kil z KS Chochołów, która oddała skoki na odległość 55 oraz 55,5 m. Druga była Słowaczka Tamara Mesikova z TS Wisła Zakopane z odległościami 52,5 oraz 50 m. Trzecie miejsce zajęła Sara Tajner z SS-R LZS Sokół Szczyrk, która oddała dwa równe skoki na odległość 50,5 oraz 50 metrów.

Zawody zorganizowane zostały przez Polski Związek Narciarski w ramach programu Orlen Szukamy Następców Mistrza. Kolejne zawody w ramach letniej edycji Orlen Cup 2024 już 9-10 sierpnia na kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem.