Zespół Trans Handel został mistrzem ligi

Stefan Leśniowski
Zawodnicy Trans Handel w ostatnim rozdaniu pokonali Kunka Team
Zawodnicy Trans Handel w ostatnim rozdaniu pokonali Kunka Team Stefan Leśniowski
Poznaliśmy mistrza dziewiętnastej edycji Nowotarskiej Ligi Piłki Nożnej. Na kolejkę przed zakończeniem mistrzowską koronę wywalczyli piłkarze Trans Handel, pokonując po ciężkim boju Kunkę Team.

Nowo kreowany mistrz prowadził już 2:0, ale swoje szanse mieli również przeciwnicy. Ale i im w końcówce meczu zaświeciło słoneczko. Najpierw J. Klamerus z karnego zdobył kontaktowego gola, a dwie minuty później był już remis. On nie dawał zespołowi Trans Handel mistrzowskiego berła. Dlatego kandydat na mistrza rzucił się do desperackiego ataku. Strzał Pucharskiego dał im upragnione zwycięstwo i po końcowym gwizdku mogli wykonać taniec radości.

Szansę na tytuł miała jeszcze Paka Jana, która musiała wygrać i czekać na potknięcie Trans Handel. Paka Jana pewnie pokonała Asy. Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Asy miały jednak fatalnie nastawione celowniki. Nie potrafiły ulokować piłki nawet w pustej bramce. Natomiast w szeregach Paki prym wiedli Grzybek i Oraczko. Im wszystko "siadało". W kolejnych dwóch meczach emocji nie było ani za grosz. Gaździe tylko w pierwszej połowie postawiła się Supra Team, ale po przerwie nie istniała. - Siadła kondycyjnie - z uśmiechem powiedział szef Gazdy, Paweł Batkiewicz. Trochę dziwne, bo w zespole Supry grają nietuzinkowi piłkarze. Stanisław Strama w obronie, Robert Możdżeń - czołowy strzelec klasy A i Dariusz Cholewa - rozgrywający Wiatru Ludźmierz. - Odbębniają pańszczyznę, bo grają już o pietruchę - powiedział jeden z obserwatorów. O wiele więcej emocji spodziewaliśmy się po konfrontacji na samym dole. Mecz Hreśka - Paka Old Boys miał wyłonić spadkowicza i zespół, który o utrzymanie walczyć będzie w barażu.