Stefan Leśniowski
-
-
Już od kilku lat Nowy Targ jest unihokejową potęgę. Pomału staje się bardziej popularny niż hokej na lodzie. Dziś przedstawiamy drugą część statystycznych ciekawostek.

* Najkrótsze prowadzenie odnotowano w meczu AZS z Mikołajkami. "Akademicy" prowadzili 4:3 zaledwie 16 sekund.
* 99 sekund potrzebowali unihokeiści Podhala, by zaaplikować trzy gole Elhokowi. Tyle też sekund pozostawało do zakończenia spotkania. Elbląg prowadził 3:1 i... witał się już z gąską, ale trzy gole Dziobonia przesądziły o zwycięstwie górali 4:3.
* Najpóźniej zdobyta zwycięska bramka w meczu: 8 sekund przed końcem zdobył ją Dzioboń z Podhala w konfrontacji z Elhokiem.
* Królem strzelców został Paweł Staszel z Szarotki, który 37 razy pokonywał bramkarzy rywali. On też został najproduktywniejszym zawodnikiem ligi, uzbierał 47 punktów (37 goli i 10 podań).
* Na miano najlepszego "asystenta" zasłużył Leszek Ossowski (Szarotka), którego podania 21 razy otwierały kolegom drogę do bramki.
* Najwięcej bramek w jednym meczu zdobył Leszek Dzioboń (Podhale). Siedem razy ulokował piłeczkę w bramce AZS AWF. Po 6 goli zdobyli: Adam Hajduk (AZS AWF) i Paweł Staszel (Szarotka).
* Najwięcej asyst w meczu odnotowano Oskarowi Pieprzakowi (Podhale) - sześć w zwycięskim meczu z Mikołajkami Pom. 13:5.
* Najwięcej punktów w meczu zainkasował Leszek Dzioboń (Podhale) - 8 (7+1) w spotkaniu z AZS AWF (16:2).
* 24 defensorów zdobyło 49 goli. Najwięcej - 7 - zdobyli dwaj zawodnicy Podhala: Jarosław Lech i Artur Burkat. Lech został też najproduktywniejszym obrońcą, zgromadził 14 pkt. (7+7).
* Sędziowie nałożyli łącznie aż 823 minuty kar, czyli średnio 12,9 minut w meczu. Najwięcej minut na ławce kar przesiedzieli zawodnicy Podhala - 144 min.; najmniej AZS AWF - 63 min.
* Najwięcej kar w jednym meczu - 32 minuty - nałożyli sędziowie w meczu Mikołajki - AZS AWF; bez kar dwukrotnie mecz kończyły Mikołajki oraz raz Absolwent i Szarotka.
* Najkrócej na ławce kar przebywał Przemysław Wiśniewski (Podhale), bo zaledwie 2 sekundy. Na dłuższy odpoczynek nie pozwolił mu Ryszard Haber (Szarotka), a konkretnie zdobyty przez niego gol.