Pierwsze zwycięstwo Podhala w sezonie

Stefan Leśniowski
Podhale Nowy Targ wygrało pierwszy raz w tym sezonie. W niedzielę pokonało Zagłębie Sosnowiec 5:2.

Fakty24: Zobacz najświeższe informacje z Krakowa i Małopolski!

Podhale spotkanie o tzw. sześć punktów rozpoczęło z ogromnym animuszem. Było dużo strzałów, ale większość sygnalizowanych i golkiper gości radził sobie z nimi wyśmienicie. Zagłębiacy nastawili się na destrukcję we własnej tercji i kontrataki.

Napór "Szarotek" przyniósł wreszcie efekt. W 25 minucie druga formacja górali (najlepsza na tafli) przeprowadziła kapitalną akcję. Krążek wędrował od kija do kija, aż wreszcie Neupauer z pierwszego ulokował go pod poprzeczką. 2 minuty później ta sama formacja nowotarżan zamknęła w "zamku" sosnowiczan, Kmiecik otrzymał "gumę" na drugi słupek i tylko dołożył łopatkę kija. Goście grając w przewadze, w zamieszaniu podbramkowym zdobyli kontaktowego gola, lecz odpowiedź górali była natychmiastowa. Któż inny jak nie druga formacja dała mocną odpowiedź. Dzwonek po raz drugi w tym meczu dał się pokonać Neupauerowi.

Trio - Kmiecik, Neupauer, Ćwikła - rządziło i dzieliło na tafli. Gdy oni byli na lodzie, to pod bramką Dzwonka dzwoniono na alarm. W trzeciej tercji gospodarze mieli więcej sytuacji bramkowych, najlepsze Jastrzębski, Ćwikła i Kmiecik. Ten ostatni w momencie oddawania strzału był faulowany. Sosnowiczanie jednak nie złożyli broni i jak tylko mogli, kłuli swoimi żądłami. W 49 min. Szewczyk zza bramki podał do Kosteckiego i za plecami Rajskiego zapaliło się czerwone światełko. Jednak niezawodny drugi atak w 52 min ponownie dał góralom dwubramkowe prowadzenie. Goście 99 sekund przed końcem wycofali bramkarza, ale ten manewr im się nie powiódł. Różański ustalił wynik spotkania strzałem do pustej bramki.

MMKS Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Bramki: 1:0 Neupauer (Ćwikła, Dutka) 25:01, 2:0 Kmiecik (Neupauer, Ćwikła) 26:46, 2:1 Dołęga (Ślusarczyk, Działo) 35:22, 3:1 Neupauer (Landowski) 35:59, 3:2 Kostecki (Szewczyk) 48:26, 4:2 Ćwikła (Kmiecik, Neupauer) 51:46, 5:2 Rózański 59:31.
Sędziowali: Breske (Jastrzębie) - Pilarski, Cudek (Oświęcim).
Kary: 12 - 14 min.
Widzów: 500.
MMKS Podhale: Rajski - Landowski, Sulka, Michalski, Jastrzębski, Bomba - W. Bryniczka, Dutka, Ćwikła, Neupauer, Kmiecik - Cecuła, Gacek, Ziętara, Puławski, Różański - Kos, Szumal, Tylka. Trener Jacek Szopiński.
Zagłębie: Dzwonek - Działo, Kuc, Dołęga, Zachariasz, Ślusarczyk - Cychowski, Duszak, Szewczyk, Twardy, Kostecki - Kurz, Mazurek, Bernat, Voznik, Podsiadło - Banaszczak, Jaskólski, Baca, Golec, Białek. Trenerzy: Mariusz Kieca i Krzysztof Podsiadło.

Małopolska Wybory 2011: Zobacz wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu